10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:22 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:58 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:33 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
16:29 - Taşova’da Yıldırım Düşen Evde Yangın Çıktı: İtfaiye Müdahale Etti
Amasya’nın Merzifon İlçesi’nde AK Parti Teşkilatı, ilçedeki köy ve mahalle muhtarları ile il ve ilçe kamu kurum idarecilerini bir araya getirerek bir çalıştay ve istişare toplantısı düzenledi. Toplantıya, AK Parti Amasya Milletvekilleri Av. Haluk İpek ve Hasan Çilez, AK Parti İl Başkanı Ekrem Toto, AK Parti Merzifon İlçe Başkanı Abdullah Şahinoğlu, Kadın Kolları Başkanı Mesudiye Altun Gürlevik, İl Genel Meclis Başkanı Zeki Eraslan, Merzifon köy ve mahalle muhtarları ile Amasya ve Merzifon’daki kamu kurum idarecileri katıldı.
Toplantıda, köy ve mahalle muhtarları sorunlarını ve ihtiyaçlarını ilgili kurum müdürlerine iletti. Ardından çözüm önerileri dinlendi ve çözümler için belirli bir süre belirlendi. Daha sonra yapılacak toplantılarda alınan kararlar değerlendirilecek.
AK Parti Amasya Milletvekili Av. Haluk İpek, toplantıyla ilgili olarak, “Muhtarlarımızın talep ve önerilerini dinleyerek sorunları masaya yatırdık. Bu toplantılarla Amasya’nın tüm ilçe ve köylerindeki taleplere karşılık vermeyi hedefliyoruz. Katkı sağlayan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi. Milletvekili Hasan Çilez ise, “Muhtarlarımızın talep ve görüşlerini dinleyerek kurum yetkililerimizden bilgi aldık. Katılım sağlayan herkese teşekkür ederim” diye konuştu. İl Başkanı Ekrem Toto ise, “Tüm ilçe ve köylerdeki talep ve önerilere daha iyi karşılık verebilmek için düzenlediğimiz toplantılar kapsamında, muhtarlarımızın ve kurum müdürlerimizin katıldığı bu istişare toplantısında talepleri dinledik. Merzifon’a katkı sağlayan herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.