10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:22 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:58 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:33 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
16:29 - Taşova’da Yıldırım Düşen Evde Yangın Çıktı: İtfaiye Müdahale Etti
Kadir Ekercan, Amasya Üniversitesi Şerefettin Eğitim Araştırma Hastanesi’ne atandıktan kısa bir süre sonra tabipler odası seçimlerinde bütün doktorların teveccühü ile tabipler odası başkanı seçildi. 1963 yılında Amasya’da doğan Dr. Kadir Ekercan, tıp doktorudur ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. İlköğretimi Çorum-Mecitözü ilçesinde tamamlamış ve orta ve lise gelişimini Ankara Hasanoğlan Öğretmen Lisesi’nde yatılı olarak sürdürmüştür. bir süre Özel Uzmanlar Tıp Merkezi’nde Müdür ve Göz Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmıştır. Ayrıca evlidir.Uzmanlık eğitimini Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Anabilim Dalı’nda 1997-2000 yılları arasında tamamlanmıştır. Kariyerine Amasya Devlet Hastanesi’nde 5 yıl pratisyen hekim olarak başladı. Daha sonra Amasya Suluova Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini üstlenmiş ve ardından Amasya Devlet Hastanesi ve Merzifon Devlet Hastanesi’nde görev yapmıştır.Dr. Kadir Ekercan, MHP Amasya 1. Sıra Milletvekili Adayı olmuş ve halen Amasya üniversitesi şerafettin araştırma ve eğitim hastanesinde uzman göz doktoru olarak çalışmaktadır.