10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:22 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:58 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:33 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
16:29 - Taşova’da Yıldırım Düşen Evde Yangın Çıktı: İtfaiye Müdahale Etti
Üniversitemiz fakülte ve yüksekokullarına uluslararası öğrenci alımı başvuruları dün itibariyle başladı. On dokuz farklı branşta alınacak öğrenciler için son başvuru tarihi ise 31 Temmuz.Üniversitemiz ilk defa 2012-2013 akademik yılında ilk uluslararası öğrencilerini almış ve dört yıldır da almaya devam ediyor. Şu an onlarca farklı ülkeden uluslararası öğrencilerimiz üniversitemizde eğitim öğretimlerine devam ederken 2018-2019 akademik yılında ise on dokuz farklı branşta toplam 46 öğrenci alınacak. Dünyanın dört bir köşesinden gelecek öğrencilerimizin Amasya’da ve üniversitemizde her türlü sorunlarıyla ilgilenmek üzere Uluslararası Öğrenci Ofisimiz hizmet veriyor.Amasya Üniversitesinin sadece yurt içinden değil yurt dışında da tercih edilen bir üniversite olduğunu söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Orbay; “Bundan dört yıl önce yabancı uyruklu öğrenci alalım mı almayalım mı derken bugün üniversitemizde Senegal, Fransa, Özbekistan, Kazakistan gibi onlarca farklı ülkeden öğrencilerimiz var. Dünyanın değişik ülkelerinden gelen onlarca öğrenciye akademik bilgi birikimimizi aktarıyoruz. Bunu bir eğitim hizmeti olduğu kadar bir kültür hizmeti olarak da görüyoruz. Geçen yıllarda eğitime başlayan her öğrencimiz ülkesinden yeni arkadaşlarını üniversitemize getirdiğini görüyoruz. Önümüzdeki eğitim öğretim yıllarında uluslararası öğrenci sayımızı kademeli olarak daha da yukarılara çıkacağız. Mezun ettiğimiz uluslararası öğrencilerimizle dünyanın daha güzel ve barışçı olacağına inanıyoruz.’’ dedi.